Помогите пожалуйста 3 и 4 задания

Ответ:3)1. Does she live in Chita? She doesn't live in Chita. 2. Is Ann a full-time student? Ann isn't a full-time student.3. Does my mother work as a nurse? My mother doesn't work as a nurse. 4. Have we a son? We haven't a son. 4)1.There were a few shops in this district. There will be a few shops in this district.2. There were three rooms in our flat. There will be three rooms in our flat.3.There was a new film on at our local cinema. There will be a new film on at our local cinema. 4.There were not many difficult exercises in this text-book. There will not many difficult exercises in this text-book. 5. There were two hospitals in this town. There will be two hospitals in this town.

Оценить ответ

Загрузить картинку
Не нравится ответ?

Если ответ на твой вопрос отсутствует, или он не полный, то рекомендуем найти информацию через поиск на сайте.

Найти другие ответы
Новые вопросы и ответы